Komorní soubory

Cvrčci

Smyčcový soubor Cvrčci je prvním komorním tělesem, s nímž se na naší ZUŠ hráči na smyčcové nástroje setkají. Žáci se zde učí novým dovednostem, které do té doby neměli možnost poznat, seznamují se se základními pravidly a zákonitostmi vzájemné souhry.

Smyčcový soubor je povinný od 3. ročníku, ale většina žáků jej navštěvuje již dříve a postupně se plnohodnotně začleňuje do tohoto hudebního kolektivu. Pro pedagoga představuje soubor tak trochu nekonečnou práci, protože starší a schopnější hráči průběžně odcházejí do velkého smyčcového orchestru a jejich místo přebírají noví malí hudebníci, kteří potřebují dostatek času, aby se souborem řádně splynuli.

V posledních letech se smyčcový soubor zaměřil především na samostatné tematické koncerty, při jejichž realizaci rozvíjí spolupráci s dalšími odděleními, zejména pěveckým, ale i dechovým a akordeonovým či výtvarným. V současné době je vedoucím souboru Josef Havel.

Kytarový soubor

Od 4. ročníku působí adepti kytarové hry v rámci předmětu komorní hra v souboru a setkávají se zde klasičtí kytaristé s hráči na kytaru elektrickou. Většinu repertoáru proto tvoří úpravy populárních skladeb. Při hře ve skupině se žáci učí souhře se spoluhráči, upevňují si rytmické cítění a získávají základní povědomí o aranžování kytarových partů.

Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru