Pěvecké sbory

Pěvecký sbor Studánka

DPS Studánka vznikl v roce 1997. Začínal se 13 zpěváčky. Dnes jich jenom ve velkém sboru zpívá 30 a ten má ještě od září 2005 dva přípravné sbory: I. Pramínek (4-7leté děti) a II. Pramen (6 -12 leté děti). Za dobu trvání sboru se zde vystřídalo téměř 100 dětí. Sbor od počátku vede Kateřina Pospíšilová, na klavír jej nyní doprovází Markéta Černá, ta nastoupila v roce 2009 po odchodu dlouholeté korepetitorky, Olgy Pospíšilové, na mateřskou dovolenou. V předchozích letech sbor doprovázely ještě Galina Žílová, Michaela Uhlířová a Renata Pečinková.

Společné foto

Sbor zkouší jednou týdně. Během roku připravuje několik samostatných koncertů. Zúčastňuje se různých přehlídek a festivalů. Největším úspěchem DPS je zvláštní cena poroty „Za přirozený dětský projev“ na mezinárodním festivalu. „Jaro se otevírá“ v květnu 2001 a zlatá pásma z regionálních kol celostátní přehlídky dětských pěveckých sborů v roce 2003, 2004, 2005. Na mezinárodním festivalu Svátky písní v Olomouci, v roce 2004, získal sbor Bronzové pásmo.

Sbor má v repertoáru především různé úpravy lidových písní, dále skladby současných autorů, ale i polyfonní, barokní a romantické skladby, jakož i písně autorů 20. století.

DPS si klade za cíl nejen rozvoj hlasové techniky, intonační a rytmické jistoty, ale i celkového estetického cítění dětí, ve kterých se snaží vzbudit celkový zájem o umění. Za DPS K. Pospíšilová.

Společné foto

Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru